Взимку для всіх водіїв дуже актуальним стає питання парковки, оскільки сніг та ожеледиця на дорозі дуже часто створюють проблеми для автомобілістів.

Особливого значення набуває це питання у містах, зокрема, у Києві.

За загальним правилом стоянка транспортних засобів повинна здійснюватися у спеціальних відведених для цього місцях, тобто це паркувальні місця, або ж інший варіант на узбіччі. Очевидно, що не завжди є такі місця на дорозі, тому дозволяється здійснювати стоянку біля правого краю проїзної частини, тобто у крайні правій смузі, але якнайближче до тротуару. Саме цим правилом користуються усі водії та наша автошкола у Голосіївському, Солом’янському та інших районах міста Києва. Наприклад, якщо ми знаходимось на вулиці Васильківській, то ми знаємо, що ця дорога до ремонту мала дорожню розмітку, яка визначала кількість смуг у кожному напрямку по 4 смуги, тому водії не порушуючи правил дорожнього руху робили та зараз роблять зупинку чи стоянку у крайній правій смузі.

Сьогодні оскільки дорога розчищена не повністю, тобто крайні праві смуги покриті снігом, що унеможливлює здійснення стоянки, виникає питання чи можна здійснювати стоянку вже не у крайній правій смузі, а фактично у другій смузі дороги у кожному напрямку?

Цікаве запитання – тому що з одного боку, є чітка вимога щодо здійснення стоянки на відповідних дорогах у крайній правій смузі, а з іншого боку – водії та власники тз мають права на безпечні та зручні умови руху. Компетенцією Укравтодору та комунальних служб є забезпечення встановлення дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки, підтримання дороги у належному стані.

Саме тому вирішення цього питання завжди повинно бути компромісним, оскільки ніхто не застрахований від непогоди, але і наслідки потрібно якось долати – прибирати сніг, тому що така ситуаці може бути характерна і для інших районів Києва, наприклад, району Теремки, КПІ, Шулявки тощо.