Зовсім нещодавно були внесені зміни до законодавства, які стосувалися відповідальності водіїв за водіння транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Відповідні зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачали встановлення суворішої санкції, зокрема, збільшення розміру штрафу від 10200 до 40800 грн., а також позбавленням права керувати авто від 1 року до 10 років.
Звичайно, зміни до законодавства є правильним кроком у боротьбі із безвідповідальними водіями, проте як говорить статистика – кардинальних змін не відбулося, водії продовжують вести себе безповідповідально щодо керування автомобілем під впливом різних речовин.
Зважаючи на існуючу ситуацію у Верховній Раді зараз міститься законопроект № 5205, який передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України, а саме до статті 286. 

Що саме визначають ці зміни?

Відповідальність за порушення пдр у стані алкогольного сп’яніння чи під впливом різних речовин у разі нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості буде вимірюватися у розмірі від 68000 до 102000 грн., а також обмеженням волі на строк до 3 років та відповідно позбавленням права керувати авто на 3 роки.

Будьте обережні на дорогах та пам’ятайте Ваш обов’язок дотримуватися правил дорожнього руху!